Gündem      Eğitim      Spor      Magazin      Kültür & Sanat      Sağlık      Teknoloji      Dünya      Ekonomi      Diğer   
 
Ana Sayfa > Eğitim

Bahçecilik ve Bahçe Bakımı Kursu Meyvesini Veriyor
01 Nisan 2016
Bu haber 650 kez okundu
Bahçecilik...
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Bahçecilik ve Bahçe Bakımı Kursu
Meyvesini Veriyor...

Yalova Belediyesi Fevziçakmak Mahallesi Umut Merkezi bünyesinde’nde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce açılan mesleki eğitim kursu meyvesini vermeye başladı. Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner, Fevziçakmak Mahallesi Umut Merkezi’ne giderek kursiyerlerin yaptığı çalışmaları yerinde inceledi.
Konu hakkında açıklama yapan Başkan Yardımcısı Güner; “Meslek edindirmek amaçlı oluşturulan kurslarımıza her geçen gün ilgi artarak büyüyor. Bahçecilik ve Bahçe bakımı kursunu bitirenler, sektördeki fidanlıklarda, peyzaj şirketlerinde ve diğer resmi kurumlarda daha kolay iş bulabilecekler. Kurslarımız, meslek edindirmek, bu alanda faaliyet gösteren teknik personelin tecrübelerini ve pratik bilgilerini arttırmak, sektöre nitelikli personel yetiştirmek için yapılıyor. Kurslarımıza bunların dışında hobi olarak kendi bahçelerini düzenlemek amaçlı gelenlerde bulunuyor. Dilerim halkımız ‘Sosyal Sorumluluk Projesi’ çerçevesinde ücretsiz gerçekleştirilen kurslarımıza daha fazla ilgi gösterir” şeklinde konuştu.
21 Aralık 2015 tarihinde açılan bahçecilik ve bahçe bakımı kurslarına katılan kursiyerler, 216 saatlik eğitimin ardından sertifikalarını alacak. Mesleki eğitim kursu Nisan ayında sona erecek.
 Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Eğitim Haberleri

Başlık Tarih
 
“İnsanı Anlamak" Konulu Eğitim Yalova'dan Türkiye'ye Açılacak...24 Mart 2016
48 YILLIK DENEYİMİ YALOVA’YA TAŞIDILAR09 Mart 2016
Yeni Eğitim Sisteminde Neler Var?23 Şubat 2016

..
En Çok Okunan
Üye Girişi
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Radyo Canlı Yayın
Video Galeri Küçük
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Anasayfa | Gazeteler | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH
googlea109f8e6b87094f6.html